SMICHOFF

Rozsah služeb

Construction Management

O projektu

Moderní administrativní budova, třídy AAA o 10 nadzemních a dvou podzemních podlažích rozšířila portfolio společnosti PENTA Real Estate. Autorem návrhu jsou architekti z ateliéru Bogle Architects. 

 

Budova nabízí 10 000 m2 pronajímatelné kancelářské plochy s jedinečným výhledem na Prahu a uzavřenou soukromou zahradu za budovou, realizovanou v původním příkrém svahu.  

 

Nosná konstrukce je železobetonová, v nejvíce namáhané části nad hlavním vstupem jsou umístěny konzoly z předpjatého betonu. Spodní stavba byla, s ohledem na umístění stavby, navržena z vodostavebního betonu, částečně opatřená izolací z pryžového granulátu proti přenosu vibrací. 

 

Složitá logistika stavby a zajištění stavební jámy byly jednou z klíčových výzev realizace. Stísněné poměry na staveništi, z jedné strany šestipodlažní stávající budova, z druhé portál Strahovského tunelu a mostní pilíře, z jižní strany frekventovaná ulice Plzeňská s velkoprůměrovou páteřní kanalizační stokou, a ze severní strany příkrý svah se záporovou výškou až 16 m, vyžadovaly zkušený tým, komplexní návrh, důkladnou kontrolu a monitoring při postupu prací a především detailní plánování. 

 

Dominantou vstupu do budovy je repasovaná přední část tramvaje T3. Jedná se o vůz vyrobený v ČKD Tatra Smíchov, který až donedávna vozil cestující v pražských ulicích.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7

INFORMACE

Sektor : 

Klient : 

Lokalita 

Komerční/ Kanceláře

Penta Real Estate

Praha, Česká republika

Dokončení: 

Plocha: 

2019

17 400 

17 400

10
nadzemních podlaží

48
dodavatelů